IDĖJA PASAULINEI TURIZMO DIENAI Print option in slimbox / lytebox? (info)
Antradienis, 2022 Rugsėjo 27 09:24

Šiandien, rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė turizmo diena. Nutarimas švęsti šią dieną priimtas 1979 m. Ispanijoje per Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Generalinės asamblėjos III-ą sesiją. Pasaulinės turizmo dienos data — rugsėjo 27-oji pasirinkta ne šiaip sau. Antroje rugsėjo mėnesio pusėje, šiauriniame planetos pusrutulyje turistinio sezono įkarštis baigiasi, o pietiniame jis prasideda. Kiekvienais metais Pasaulinės turizmo dienos tema keičiasi, šių metų tema — „Permąstykime turizmą“. Pasaulinei turizmo dienai paminėti visame pasaulyje vyksta įvairūs renginiai.

Nespėjusiems ir vis dar ieškantiems idėjų kaip paminėti Pasaulinę turizmo dieną, siūlome išbandyti Sartų regioninio parko dviračių trasą — „Tarp Zalvio ir Zalvės“. Dviračių trasa tęsiasi 13 kilometrų asfalto ir žvyro danga ir yra suplanuota taip, kad būtų kuo patogesnė dviratininkams: galima pradėti ir baigti kelionę tame pačiame taške, pasirinkti trumpesnį maršrutą. Keliai yra prižiūrimi, tad visos atkarpos lengvai įveikiamos dviračiu, nuo maršruto nukrypti neleis įrengtos nuorodos su atstumais iki lankytinų objektų. Didžioji dviračių trasos dalis driekiasi miškų prieglobstyje, Antazavės ir Bradesių šiluose.

Dviračių trasa Sartų regioniniame parke — „Tarp Zalvio ir Zalvės“ puikiai tiks dviratininkams su skirtingais norais. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai trasoje galės išbandyti ištvermę dviračiu kylant į stačias įkalnes, vairavimo įgūdžius skirtinga kelio danga, siekti asmeniniu rekordų kuo greičiau įveikiant trasą ar atskiras jos atkarpas. Na, o mėgstantis ramesni laisvalaikį, iš lėto mindami pedalus, galės aplankyti šalia dviračių trasos esančius lankytinus objektus, grožėtis šilu, atsikvėpti įrengtose atokvėpio vietose.

Kelionę dviračiu rekomenduojame pradėti Antazavėje. Čia galima apžiūrėti Dievo Apvaizdos bažnyčios varpinės bei vartų kompleksą, kuris yra architektūros paminklas bei Antazavės dvarą su parku Zalvio ežero šlaite. Iš Antazavės geriausia važiuoti į Marimontą,  kur nuostabioje Zalvelės upės pakrantėje, šalia buvusio vandens malūno galima atsikvėpti, pasigrožėti kerinčiais vaizdais. Iš Marimonto, kalvotu miško keliuku per Antazavės šilą netruksite pasiekti, šalia legendomis apipinto Vinčežerio partizanų žemines, kur 1944 m. vyko garsusis Šilo mūšis. Niekam nevalia palikti Antazavės šilo neužkopus ant Pakačinės arba kitaip dar vadinamo — Dembų piliakalnio. Nuo šio piliakalnio dviračių trasa veda prie jo kaimyno Velikuškių II-ojo piliakalnio dar vadinamo „Sala“. Iš trijų pusių šį piliakalnį supa Sartų ir Zalvės ežerai. Paskutinis, tačiau ne ką mažiau įspūdingas dviračių trasos objektas — gamtos paminklas Bradesių ąžuolas, neretai vadinamas Stelmužės ąžuolo broliu. Į maršruto pradžios tašką grįžkite pro Marimontą, čia Jūsų lauks nemažas išbandymas, brukavota (grįsta akmenimis) kelio atkarpa su serpantinine kilpa. Iš Marimonto grįžkite į Antazavę.

Vis dėl to, jei oras pasirodytų per šaltas kelionei dviračiu, galite susiplanuoti kelionę po Sartų regioninį parką automobiliu. Tai padaryti Jums padės mūsų sudarytas Sartų regioninio parko lankytinų objektų TOP 10, sąrašą rasite čia: http://sartai.info/index.php?option=com_content&view=article&id=552:spalvinga-rudens-kelion-sart-regioniniame-parke-top-10-lankytin-objekt&catid=1:latest-news

Linkime prasmingos, įdomios ir pilnos gerų įspūdžių Pasaulinės turizmo dienos! 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.