BŪKIME ATSAKINGI Print option in slimbox / lytebox? (info)
Antradienis, 2022 Kovo 22 14:29

Žmonėms, mėgstantiems praleisti laisvalaikį aktyviai, važinėjantis su keturračiais ar kitokiomis savaeigėmis transporto priemonėmis, primename, kad tai reikia daryti atsakingai.

Saugomose teritorijose aplinkosauginiai teisės aktai draudžia transporto priemonėmis važinėti ne keliais. Miškuose statyti transporto priemones galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinus galimybę keliu pravažiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, vengti užvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.

Transporto priemonių vairuotojai gali važinėtis tik keliais, kurie atitinka Kelių įstatyme nurodytą kelio apibrėžimą.

Važinėtis sporto, treniruočių ar kitų pramogų tikslais galima tik tam skirtose specialiose teritorijose, trasose, atskirais atvejais — karjeruose ir pan. Tokios trasos turi būti įteisintos atitinkamuose dokumentuose ir pažymėtos.

Ką daryti, jei aplink nėra tokių trasų, kuriuose būtų galima pramogauti su savaeigėmis transporto priemonėmis? Siūlytume rinktis kitus, alternatyvius aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdus. Vienas iš tokių — kelionės dviračiu. Keliaudami dviračiu ne tik saugosite gamtą, bet ir patys gausite naudą, juk judėti sveika.

Apie reikalavimų nesilaikančius savaeigių transporto priemonių vairuotojus, prašome pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.
 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.