ATNAUJINTAS DUSETŲ GIRIOS PAŽINTINIS TAKAS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2019 Rugpjūčio 21 11:27

Sartų regioniniame parke yra tris pažintiniai takai: Ilgašilio, Jaskoniškių, Dusetų girios. Trumpiausias — Ilgašilio pažintinis takas (240 m) kviečia susipažinti su Lietuvos orchidėjomis — gegužraibėmis. Pušimis kvepiančiame Jaskoniškių pažintiniame take (1,4 km) susipažinsite su įvairiapusiu miško gyvenimu. Dusetų girioje besidriekiantis (3,4 km) pažintinis takas užburs laukine, mažai žmogaus paliesta gamta ir slypinčiomis paslaptimis.

Pažintiniai takai reikalauja nuolatinės priežiūros. Takuose yra šienaujama žolinė augmenija, šalinamos atžalos, renkamos netvarkingų lankytojų paliktos šiukšlės, dažomos išblukusios ir keičiamos susidėvėjusios konstrukcijos, atnaujinama stenduose pateikiama informacija. Tai daroma tam, kad lankytojai keliaudami pažintiniais takais jaustųsi patogiai ir saugiai, gautų išsamią informaciją.

Sudėtingiausi darbai pažintiniuose takuose yra medinės dangos priežiūra, jos keitimas. Dangos gabenimas, jos pakeitimas galimas tik rankiniu būdu.

2016 metais Sartų regioninio parko direkcija atnaujino pažintinį taką Ilgašilyje. Atnaujintas visas (240 m) pažintinis takas.

Ilgai tokio remonto laukė ir Dusetų girios pažintinio tako medinė atkarpa, kuri driekiasi per Vosynos pelkę. Šioje tako atkarpoje, dėl prastos dangos būklės, lankytojams buvo nerekomenduojama lankytis.

Šiais metais, rugpjūčio mėnesį Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos specialistai kartu su Valstybinių miškų urėdijos VĮ Rokiškio regioninio padalinio Kamajų girininkijos darbuotojais atnaujino susidėvėjusią Dusetų girios pažintinio tako medinę dalį. Lentos takui buvo paklotos rankomis.

Viso atnaujinta apie 350 metrų pažintinio tako. Planuojama atnaujinti ir apžvalgos bokštelį, iš kurio galima apžvelgti Vosynos pelkę. Šiuo metu dėl prastos jo būklės naudotis juo draudžiama.

Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija taria nuoširdų „Ačiū“ Valstybinių miškų urėdijos VĮ Rokiškio regioninio padalinio Kamajų girininkijos darbuotojams už nuoširdžią pagalbą atnaujinant Dusetų girios pažintinį taką.

 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.