NAUJAME LEIDINYJE — APIE GAMTOS VERTYBES SAUGOMOSE TERITORIJOSE Print option in slimbox / lytebox? (info)
Penktadienis, 2019 Kovo 01 11:29

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba išleido antrąjį planuotą leidinį „Gamtos vertybės saugomose teritorijose“, kuriame apžvelgiamos vienuolikoje regioninių parkų esančios gamtos vertybės. Leidinys skirtas ne tik gamtosaugininkams, bet ir saugomų teritorijų lankytojams.

Leidinyje rasite daug įdomaus apie Biržų, Dubysos, Kauno marių, Kurtuvėnų, Nemuno kilpų, Nemuno deltos, Pajūrio, Rambyno, Sartų, Sirvėtos, Veisiejų regioninių parkų gamtos vertybes, jų būklę, kaitas, žmogaus veiklos ir įgyvendintų gamtotvarkos priemonių rezultatus.

Praėjusių metų leidinyje buvo pateikta informacija apie Lietuvos nacionalinių parkų ir valstybinių gamtinių rezervatų gamtos būklę. Kitais metais planuojama apžvelgti likusių regioninių parkų gamtos vertybes.

Šių leidinių idėja — skelbti plačiajai visuomenei, kas vyksta saugomose teritorijose, kokios gamtos vertybės čia globojamos, kokie sprendimai rasti siekiant svarbiausio tikslo — saugoti gamtos vertybes ir siekti darnos suderinant apsaugos ir naudojimo interesus. Straipsniuose pateikta vykdytų monitoringų medžiaga, parodanti atskirų gamtos vertybių būklės kitimo tendencijas.

Medžiagą leidiniui rengė saugomų teritorijų specialistai, daugiausiai ekologai. Leidinio „Gamtos vertybės saugomose teritorijose“ sudarytojas ir redaktorius — Dr. Romas Pakalnis.

Naująjį leidinį galima rasti Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro skaitykloje, nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų direkcijose, o leidinio elektroninis variantas bus randamas ir internete.


VSTT informacija

 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.