DIDŽIAUSIA PILIETINĖ INICIATYVA PASAULYJE JAU RUGSĖJO 15 D. TAPK JOS DALIMI! Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2018 Rugsėjo 05 14:29

World Cleanup Day — didžiausia tvarkymosi akcija pasaulyje, kurios metu šimtai milijonų savanorių visame pasaulyje susivienys ir bus surinkta milijonai tonų šiukšlių.

Lietuvoje pagrindinis akcijos objektas — 35 nacionaliniai ir regioniniai parkai. Tvarkyti nacionalinius ir regioninius parkus jau panoro daugiau nei 100 įmonių iš visos Lietuvos: didieji prekybos centrai, telekomunikacijos milžinės, bankinis sektorius, pramonės, paslaugų ir kt. įmonės.

Sartų regioninis parkas taip pat kviečia prisijungti prie akcijos ir registruotis www.mesdarom.lt puslapyje įmones, kaimynus, draugus ar pavienius asmenis.

Pasirinkite Sartų regioninį parką, kaip tvarkytiną objektą ir susitinkame rugsėjo 15 d. (šeštadienį) 09:30 val. Sartų regioninio parko Lankytojų centre, Vytauto g. 5, Dusetos, Zarasų r. Čia akcijos dalyviai trumpai susipažins su parku, jo gamtos ir kultūros vertybėmis. Taip pat plačiau bus aptartos tvarkomos vietos, jų specifika, numatyti darbai, pasiskirstoma į tvarkymo grupes.


Tvarkymo taškai bus trys:

Rašų ežero pakrantė. Rašų ežero pakrantėje reikės rinkti šiukšles. Reikiamos priemonės: šiukšlių maišai, darbo pirštinės.

Jaskoniškių rekreacinė zona. Jaskoniškių rekreacinėje zonoje yra įrengtas pažintinis takas, stovyklavietės, poilsiavietė. Čia lankosi daug žmonių, kurie ne visada atsakingai elgiasi su šiukšlėmis. Rekreacinėje zonoje reikės rinkti šiukšles, šiems darbams reikiamos priemonės: šiukšlių maišai, darbo pirštinės.

Jaskoniškių rekreacinė zona. Vienoje iš Jaskoniškių rekreacinės zonos stovyklaviečių remontuosime pavėsinę. Reikės remontuoti pavėsinės stogą. Reikiamos priemonės: lentos, viniai, plaktukai, kirvukai, pjūklai, kopėčios, darbo pirštinės.

Programa:

09:30 – 10:20 Trumpas Sartų regioninio parko pristatymas;

10:20 – 12:20 Išvykimas į tvarkomas teritorijas ir jų tvarkymas;

12:20 – 13:00 Edukacinė veikla;

13:00 – 14:00 Bendras aplinkai draugiškas piknikas;

14:00 Papildomos pažintinės veiklos visiems norintiems.


Savanoriauk

Tapk organizaciniu partneriu 

Registruok savo komandą tvarkymuisi

 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.