LIETUVOJE TĘSIASI STICHINĖ SAUSRA Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2018 Birželio 27 13:46

Šiomis dienomis Lietuvą pagaliau pasiekė taip reikalingas lietus, tačiau lietaus nebuvo tiek, kad būtų galima atšaukti 17-oje savivaldybių paskelbtą stichinę sausrą. Stichinė sausra paskelbta Kaišiadorių, Jonavos, Širvintų, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Jurbarko, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Telšių, Rietavo, Mažeikių, Akmenės, Joniškio, Pasvalio, Panevėžio ir Rokiškio r. savivaldybėse. 2018-06-25 stichinė sausra apėmė ir dar penkias — Birštono, Druskininkų, Varėnos, Elektrėnų ir Šalčininkų rajono savivaldybes.

Stichinės sausros metu yra griežtai draudžiama lankytis miškuose dėl padidėjusios gaisro rizikos. Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija primena, kad Sartų regioninis parkas yra išsidėstęs Rokiškio ir Zarasų rajonuose. Kaip ir minėta Rokiškio raj. savivaldybėje paskelbta stichinė sausra, vadovaujantis LR Miškų įstatymo 8 straipsnio bei Lankymosi miške taisyklių, patvirtintų Lietuvos aplinkos ministro 2013 m. lapkričio 15 d. įsakymu Nr. D1-849 „Dėl Lankymosi miške taisyklių patvirtinimo“ 8 ir 9 straipsnių nuostatomis fiziniams asmenims laikinai uždrausta lankytis VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regioninio padalinio teritorijos miškuose iki miškų gaisringumas sumažės iki trečios ar žemesnės klasės.

Nors Zarasų rajone nepaskelbta stichinė sausra, raginame nesilankyti miškuose jei nėra būtinybės!

Pastebėję gaisrą nedelsdami apie tai praneškite trumpuoju numeriu 112!


 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.