INTERAKTYVI PAŽINTINĖ EKSKURSIJA — „DUSETOS — MIESTAS TURINTIS ISTORIJĄ“ Print option in slimbox / lytebox? (info)

Kviečiame į 1,5—2 valandų pažintinę ekskursiją — „Dusetos — miestas turintis istoriją“. Jos metu susipažinsite su bene mažiausiu Lietuvos miestu — Dusetomis. Miestas, nors ir nėra didelis, tačiau mena ilgą ir įdomią istoriją, kuri prasidėjo dar XIV, o gal net ir XIII amžiuje. Vaikštinėdami po Dusetas sužinosite apie vietinių bei dvarininkų gyvenimą, miesto kūrimosi raidą, čia gyvenusius žydus, gyventojų tarpusavio santykius, kultūrą bei skaudžius istorinius vingius.

Skirtingai nuo kitų pažintinių ekskursijų, keliautojai čia neturės gido. Gidą atstos išmanusis telefonas, o visus objektus reikės atrasti patiems, vadovaujantis tik žemėlapiu.

Į Sartų regioninio parko Lankytojų centrą atvykę keliautojai, norintys išbandyti šią interaktyvią ekskursiją turės įsigyti žemėlapį. Žemėlapyje pažymėtas pažintinės ekskursijos maršrutas ir objektai, bei pateikiamas QR kodas. Nuskaičius QR kodą išmaniuoju įrenginiu, keliautojui bus suteikta prieiga prie „virtualus gido“. Žemėlapio kaina — 2,00 Eur.

Kaip viskas vyksta? — labai paprastai. Savo rankose turėsite žemėlapį, kuriame rodyklėmis pažymėtas pažintinės ekskursijos maršrutas, o skaičiais objektai. Kai būsite prie konkrečiu skaičiumi žemėlapyje pažymėto objekto, savo išmaniajame įrenginyje paspaudę to objekto skaičių, išgirsite pasakojimą, bei turėsite galimybe peržiūrėti istorines Dusetų miesto fotografijas.

Kviečiame atvykti į Dusetų miestą ir išbandyti šią pažintinę ekskursiją. Čia patys susipažinsite su miestu ir atrasite jo istoriją.


  


Sartų ežero pakrantė Dusetose laikui bėgant — ~1939 m.,  2006 m. ir 2015 m. po tvarkymo darbų. Nuotr. iš N. Gaulės bei Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos archyvo
 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.