SARTŲ REGIONINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRO EKSPOZICIJA Print option in slimbox / lytebox? (info)

Sartų regioninis parkas įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti unikalioje dubaklonių sankirtoje susiformavusį Sartų ežero kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti. Regioniniame parke auga daugiau kaip 100 saugomų augalų rūšių. Gausi Lietuviškų orchidėjų — gegužraibių šeima. Čia jų galime rasti 14 rūšių. Parke yra daugiau kaip 100 kultūros paveldo vertybių. Parko lankytojams įrengta 3 pėsčiųjų takai, dviračių trasa, lauko informacinė sistema. Vandens turistams ar šiaip mėgstantiems plaukioti valtimis, baidarėmis čia tikras rojus.

Keliaujantys po Sartų regioninį parką ir norintys detaliau susipažinti su jame esančiomis vertybėmis, tai gali padaryti užsukę į Sartų regioninio parko Lankytojų centrą. Čia įrengta ekspozicijų salė, kurioje galėsite gauti visapusišką informaciją apie Sartų regioninio parko vertybes. Pagrindinė ekspozicijos tema — „Unikalus Sartų ežeras“.

Lankytojų centro ekspozicijoje įrengti informaciniai terminalai, filmų peržiūros įranga, interaktyvūs stendai, atkuriami gamtos garsai, kad lankytojai patirtų tiesioginį gamtos suvokimo jausmą.

Ekspozicinėje sienelėje esančiuose monitoriuose galima pamatyti filmuką apie Sartų ežero atsiradimą, regioninio parko simbolį — ausuotąjį kragą. Surasite išsamią informaciją apie gamtos ir kultūros paveldo vertybes, esančias regioninio parko teritorijoje.

alt

alt


Atskiras stendas su filmuota medžiaga skirtas žirgų lenktynėms, kurių tradicija Dusetose siekia daugiau kaip 100 metų.

Daug dėmesio skirta mažųjų lankytojų „atradimams“ ir edukacinei veiklai. Prie stalo pritvirtinti dviračio pedalai, kuriuos sukant generuojama elektros energija, apšviečianti stale įkomponuotą Sartų ežero formą.

alt


alt

Kitas interaktyvus stalas — aktyviam keliautojui. Ant parko žemėlapio palietus aktyvias zonas, ekrane atsiranda informacija apie pasirinktą lankomą objektą.

Viena patalpa skirta ekspozicijai apie sėlių gentį ir jų gyvenimą. Patalpoje yra tikra sena medinė valtis su įmontuota garso takelių klausymosi įranga. Čia lankytojas gali atsisėsti ir klausytis sėlių sutartinių, legendų. Ant sienos projektuojamas vaizdas, tarsi plauktum ežeru valtimi. Eksponuojami vyro ir moters manekenai su sėlių aprangos rekonstrukcija.

alt

alt

Sartų ežero idėja ekspozicijoje pateikta naudojant ypatingą medžiagą ir subtilų apšvietimą. Šioje vandens raibuliavimą primenančioje aplinkoje įkomponuota aptakių formų ekspozicinės sienelės, interaktyvūs stalai, senos valtys, irklai, žuvų nuotraukos.


Lankytojų centro ekspozicija skirta ne tik pažinti mūsų kraštui, čia esančias gamtos ir kultūros paveldo vertybes, bet ir išmokti saugoti gamtą ir paveldo objektus.

Lankytojai, tęsdami pažintį su saugomomis vertybėmis gamtoje, lengviau galės surasti Sartų regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo objektus, jau žinos — kodėl vienas ar kitas augalas, gyvūnas, kraštovaizdžio objektas, gamtos paminklas yra unikalus, kaip jį surasti, kaip tinkamai elgtis gamtoje.

alt

Lankytojų centro ekspozicija

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_igp6325_igp6326_igp6329
_igp6334_igp6337_igp6342
_igp6353_igp6354_igp6355
_igp6356_igp6357

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kviečiame apsilankyti Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicijoje!

Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r.


DARBO LAIKAS


II—V  8:00 — 17:00 val.
VI— 8:45 — 16:30 val.

(pietų pertrauka 12:00 - 12:45)

Poilsio diena: pirmadienis, sekmadienis

Dienomis prieš valstybines šventes dirbame viena valanda trumpiau.
Valstybinių švenčių dienomis nedirbame.Tel. 8 645 56344, (8 385) 56849. El paštas: sartu.rp.lc@saugoma.lt


Lankytojų centras pritaikytas ir neįgaliesiems, iš kiemo pusės yra pandusas.

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.