VASARIO 4 D. VISI Į SARTUS! PDF Print option in slimbox / lytebox? (info) El.paštas
Written by   
Trečiadienis, 2012 Vasario 01 21:54


Sartai. Lenktynės. Foto N. Ribokaitės

Tradicija rengti varžybas ant Sartų ežero prasidėjo 1905 m., o 1955 m. jos paskelbtos respublikinėmis. Senoji dusetiškių tradicija tapo visos Lietuvos žirginio sporto švente. Išgarsėjo Dusetų miestelis bei šalia vilnijantys mėlynieji Sartai. Šventė nebūtų tokia spalvinga, jei žirgų lenktynių nepaįvairintų žiemos mugė su riestainiais, folkloro ansamblių pasirodymais. Niekas iš Dusetų neišvažiuoja alkanas ar ištroškęs, nenupirkęs lauktuvių.

Dabar šventė vyksta hipodrome ir yra labai populiari, sutraukianti po keliasdešimt tūkstančių žiūrovų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Ne kiekvienoje vietovėje išlikusios tokios šimtmečiais susiklosčiusios spalvingos nacionalinės tradicijos kaip Dusetose.

Šiais metais lenktynės įvyks vasario mėn. 4 d. Kviečiame visus atvykti į Sartų regioninį parką. Čia, greta gražuolio, žiemos miegu užsnūdusio Sartų ežero, esančiame hipodrome įvyks tradicinės jau 107-ąjį kartą oficialiai rengiamos ristūnų žirgų lenktynės "Sartai-2012".  Atvykite kuo anksčiau, kad iki soties galėtumėt pasidžiaugti puikia didžiausios Lietuvoje žiemos sporto šventės atmosfera, mugės šurmuliu, kapelų ir ansamblių pasirodymais. RENGINIO PROGRAMA


Nars da rytas unkstus,
Netingėk, kelkis tu,
Paskubėk, susiruošk
Ir graičiau unt SARTŲ.

Žodžiai G. Andrijausko

LAST_UPDATED2
 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.