NAUJIENOSstpasas.jpg
Ketvirtadienis, 2020 Gegužės 28 15:09

Šią vasarą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia aplankyti visus Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, surenkant parkų antspaudus SAUGOMŲ TERITORIJŲ PASE. Skelbiamas vasaros kelionių konkursas, kurio metu aplankius visus 35 valstybinius parkus, gausite prizą — knygą apie saugomas teritorijas.


knyga2020.jpg
Trečiadienis, 2020 Gegužės 27 13:01

Artėjant vasarai visi dairosi, kur ir kaip galima keliauti po Lietuvą. Nauja knyga „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ ragina pažinti mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus. Unikali gamta, kraštovaizdžio įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys — mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti saugomose teritorijose.


lc.jpg
Antradienis, 2020 Gegužės 19 10:42

Švelninant karantino sąlygas, nuo gegužės 19 d., lankytojams duris atveria Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija.

Moderniai įrengtoje ekspozicijoje susipažinsite su šio regioninio parko vertybėmis, gausite visapusišką informaciją apie čia esančius pažintinius takus ir maršrutus, galėsite įsigyti suvenyrų: magnetų su parko simboliką, ekologiško medaus, medinių švilpynių, papuošalų iš rago ir su džiovintomis gėlėmis, žvakių ir kt. Daugiau informacijos apie ekspoziciją rasite čia: http://www.sartai.info/index.php?option=com_content&view=article&id=140&Itemid=155.


ekspozicija.jpg
Ketvirtadienis, 2020 Gegužės 14 13:41

Švelninant karantino sąlygas, po gegužės 18 d. atsidarys Medžių lajų takas, esantis Anykščių regioniniame parke bei saugomų teritorijų lankytojų centrai. Beveik visi nacionaliniai ir regioniniai parkai turi informatyvias lankytojų centrų ekspozicijas, kuriose galima susipažinti su parkų vertybėmis, maršrutais bei po to keliauti į gamtą.


prevencija.jpg
Ketvirtadienis, 2020 Balandžio 30 09:27

Balandžio pabaigoje — gegužės pradžioje tradiciškai vykdavo pavasarinės talkos, kurių metu buvo švarinama gamta, aplinka. Šiais metais dėl karantino situacijos masinė švarinimo akcija DAROM nevyks, perkeliama į rudenį.

Tačiau Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ragina ilgąjį savaitgalį ir vėliau, pavieniui lankantis gamtoje, jungtis prie iniciatyvos „Iš gamtos — po šiukšlę“ ir išnešti nors vieną nedidelį šiukšlių maišelį bei padaryti mūsų miškus, pievas, slėnius švaresniais.


Antradienis, 2020 Balandžio 28 08:59

Mieli Sartų ir Gražutės regioninių parkų lankytojai,

Informuojame apie galimybę skirti 1,2 proc. GPM paramą Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijai.

Deklaruodami praėjusių metų pajamas skirkite 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijai. Paramą galima deklaruoti iki liepos 1 d.


vosyna.jpg
Ketvirtadienis, 2020 Balandžio 23 14:00

Vyriausybė pritarė antrajam karantino švelninimo etapui. Šalies gyventojams bus leista lankytis pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, tačiau išlieka draudimas lipti į apžvalgos bokštus.


moksleiviams_vstt.jpg
Trečiadienis, 2020 Balandžio 08 08:39

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, koordinuojanti nacionalinių ir regioninių parkų veiklą, kviečia 1-8 kl. mokinius iš visos Lietuvos dalyvauti gamtosauginiame piešinių konkurse „Bunda GAMTA. SAUGOK ją nuo keturračių“. Konkursas vyks iki gegužės 1 d.


bokstas_info.jpg
Penktadienis, 2020 Balandžio 03 13:43

Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija informuoja, kad dėl paskelbto karantino, apžvalgos bokštas Sartų regioniniame parke yra laikinai uždarytas!


kemeriu_np.jpg
Pirmadienis, 2020 Kovo 30 22:32

Baugoka, mistinė vieta. Klampynė, į kurią nebent spanguolės vilioja. Nei sausuma, nei vanduo — kažkoks keistas jų derinys. Iš tiesų pelkės yra labai svarbi gamtos dalis — jos teikia prieglaudą daugeliui saugomų augalų ir gyvūnų, taip pat yra vertingos ekosistemos, veikiančios kaip kempinė ir mažinančios potvynių pavojų. Pelkės yra vietos, kuriose galima mėgautis neįprastais kraštovaizdžiais, svaigiu gailių ar žydinčių viržių kvapu, uogauti ar rinkti vaistažoles.


Antradienis, 2009 Gruodžio 01 08:00

 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.